Byliśmy na 40. Zlocie do Środka Polski

18 maja 2019 r. odbył się 40. Jubileuszowy „Zlot do Środka Polski” – oczywiście w Piątku – geometrycznym środku Polski. W tym rajdzie uczestniczyła 10-osobowa grupa naszych uczniów. Wszystkich turystów w centrum Polski powitał wójt gminy Piątek Krzysztof Lisiecki i zaprosił na plener rzeźbiarski, a następnie na trasę pieszą po terenie gminy. Wędrówka rozpoczęła się w Pęcławicach, gdzie znajduje się sanktuarium MB Łaskawej. Trasa wiodła przez malownicze ścieżki Pradoliny Warszawsko-Berlińskiej, Łysą Górę i urokliwe, pełne wiosennych kwiatów łąki wzdłuż rzeki Maliny. Mimo porannej burzy pogoda dopisała w 100%. W Piątku na młodych turystów czekały liczne atrakcje. Po drodze natomiast rozegrane zostały ciekawe konkurencje drużynowe, podczas których uczestnicy rywalizowali o puchary i nagrody rzeczowe. W klasyfikacji generalnej, w kategorii klas 1-4  SP nasza drużyna o nazwie „Bananki” wywalczyła I miejsce i otrzymała puchar oraz nagrody indywidualne – plecaki. Dodatkowym trofeum dla najlepszej drużyny w Zlocie do Środka Polski jest sowa wyrzeźbiona przez lokalnego rzeźbiarza p. Andrzeja Dębowskiego. Taka sowa po raz pierwszy trafiła do naszej szkoły, z czego podwójnie się cieszymy. W skład zwycięskiej drużyny wchodziły uczennice klasy 4: Julia Graczyk, Julia Jędrzejczak, Marika Matusiak, Wiktoria Walczak i Kinga Zawierucha. Wielkie gratulacje i do zobaczenia na kolejnym szlaku.