½ Finału Wojewódzkiego Dziewcząt w Tenisie Stołowym

W dniu 19.11.2018 r. w Szkole Podstawowej w Mazewie odbył się Półfinał Wojewódzki w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych – Igrzyska Dzieci.

Na turnieju startowali mistrzowie i v-ce mistrzowie czterech powiatów: zgierskiego, łęczyckiego, poddębickiego i pabianickiego, z których do mistrzostw przystąpiło 6 drużyn.

Eliminacje  dziewczęta:

Grupa A                                           Grupa B

I miejsce – SP Nr 8 Zgierz              I miejsce – SP Mazew

II miejsce – SP Daszyna                  II miejsce – SP Leśmierz

III miejsce – SP Nr 1 Pabianice      III miejsce – SP Nr 14 Pabianice

W tej fazie grupowej drużyny grały “każdy z każdym”, dwie pierwsze drużyny wchodziły dalej do półfinałów i grały na krzyż.

Półfinał:

SP Nr 8 Zgierz – SP Leśmierz – 3:2

SP Mazew – SP Daszyna – 3:0

Finał o miejsca 1-2:

SP Nr 8 Zgierz – SP Mazew – 3:2

Na mistrzostwach półfinałów wojewódzkich w klasyfikacji końcowej wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – SP Nr 8 Zgierz

II miejsce – SP Mazew

III miejsce –  SP Leśmierz – zespół w składzie: Antonina Kubiak, Julita Kulesza, Anna Tomczak.

Szkoda,że nie udało się naszemu zespołowi wejść do finału, a tak niewiele brakowało.

Do finałów wojewódzkich zakwalifikowały się dwie pierwsze drużyny.