Zakładamy łąkę kwietną!

W czwartek, 9 maja, uczniowie czwartej, pod okiem psycholog Patrycji, wzięli udział w akcji zakładania “Łąki Kwietnej”. Wszystko to było możliwe, dzięki wsparciu rodziców, którzy dostarczali nasiona roślin do naszej szkoły w marcu, za co serdecznie dziękujemy.

Ewelina, Franek i Marcel wspólnie zaangażowali się w przygotowanie terenu oraz zasianie roślin miododajnych i przyciągających motyle. Ta inicjatywa nie tylko przyniosła radość i współpracę między uczniami. To również możliwość poprawy samopoczucia oraz bezpośredni wpływ na jakość otoczenia.

Hortiterapia, czyli terapia ogrodem, to praktyka wykorzystująca kontakt z naturą w celu poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego. Praca w ogrodzie może być niezwykle korzystna dla ludzkiego samopoczucia, pomagając w redukcji stresu, poprawie nastroju i zwiększeniu poczucia spełnienia. Dlatego też akcje takie jak ta, organizowane w ramach szkolnych zajęć, nie tylko edukują dzieci na temat ekologii, ale również wspierają ich rozwój emocjonalny i społeczny.

“Łąka Kwietna” nie tylko przyciągnie motyle i pszczoły, wspierając lokalną populację owadów zapylających, ale także przyczyni się do poprawy jakości powietrza wokół szkoły. Działania podejmowane przez uczniów mają zatem szeroki zakres korzyści. Ta prosta, ale znacząca inicjatywa pokazuje, jak uczniowie mogą być zaangażowani w zmiany w swoim otoczeniu, wpływając pozytywnie na środowisko naturalne, jak i swoje własne samopoczucie.

Z niecierpliwością czekamy na kiełkowanie naszych roślin!

Zdjęcia: własne, Pixabay