“Śladami krajów niemieckojęzycznych” – sukces ósmoklasistów

W miniony poniedziałek, tj. 8 kwietnia, odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla klas VII i VIII szkół podstawowych Województwa Łódzkiego w XXXII Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów klasy 8: Natalia Wróbel, Wiktoria Zawierucha i Mateusz Adryańczyk.

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test, składający się z 50 pytań zadań zamkniętych i otwartych. Wiedza dotyczyła geografii, historii i kultury krajów niemieckojęzycznych. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli ogromny sukces zajmując najwyższe miejsca:

Wiktoria Zawierucha zdobyła I miejsce

Mateusz Adryańczyk zajął II miejsce

Natomiast w środę, 10 kwietnia, uczniowie klasy 7 i 8, w składzie: Zuzanna Majchrzak, Natalia Wróbel, Wiktoria Zawierucha i Mateusz Adryańczyk, wybrali się do VIII Liceum Ogólnokształcącego im. A. Asnyka w Łodzi i spróbowali swoich sił po raz pierwszy w V Międzyszkolnym Konkursie Geograficznym o Krajach Niemieckojęzycznych. Niestety w tym roku się nie udało, konkurencja była ogromna, spośród 22 zespołów tylko 5 przeszło do II etapu. Ale my się nie poddajemy i w przyszłym roku startujemy;)

Gratuluję bardzo serdecznie naszym wspaniałym uczniom oraz dziękuję za ich pracę, chęci, zaangażowanie a Rodzicom uczniów za pomoc w organizacji dojazdu do Łodzi:)