“Słonecznie i ciepło, czy pochmurnie i deszczowo…?”

Na ostatnich lekcjach j. niemieckiego uczniowie z klasy 5 zamienili się w prezenterów pogody.

Po wprowadzeniu słownictwa i zwrotów dotyczących tego tematu uczniowie przystąpili do wykonywania map pogodowych. Każdy z nich miał do wyboru zaprezentowanie pogody w Niemczech lub w Polsce. Wyobraźnia uczniów przeniosła ich w tereny gorące i słoneczne, ale także chłodniejsze i deszczowe, a nawet burzowe. Dzięki odegraniu tych ról przez naszych uczniów przyswojenie materiału stało się dla nich łatwiejsze i z pewnością przyjemniejsze.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia prac naszych prezenterów, na których aura pogodowa jest bez wątpienia różnorodna, ale atmosfera na zajęciach była dla naszych piątoklasistów zdecydowanie ciepła i słoneczna:)