4 klasa na wycieczce w stolicy Polski

W dniu 17.05.2022 roku czwartoklasiści uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Pani Karolina Załucka, warszawski przewodnik, przybliżyła ważniejsze wydarzenia związane z Zamkiem Królewskim, oprowadziła po Galerii Arcydzieł, a w czasie spaceru po Starym Mieście opowiedziała ciekawe legendy warszawskie. Uczniowie mieli również okazję poznać warszawskiego kataryniarza, pana Jana, który zaprosił do zagrania na swoim instrumencie. W drodze do Muzeum Narodowego mijali ważne dla Polaków miejsca i instytucje (Teatr Narodowy, Grób Nieznanego Żołnierza, kościół św. Krzyża, w którym znajduje się serce Chopina, pomnik Mikołaja Kopernika). Lekcja muzealna „Co mówią obrazy?” wprowadziła dzieci w świat sztuki. Na zakończenie wycieczki na Cmentarzu Powązkowskim uczniowie oddali cześć Patronowi Stanisławowi Jachowiczowi.