Uroczyste otwarcie nowej sali językowej

13 marca w naszej szkole nastąpiło uroczyste otwarcie nowej sali językowej. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Ozorków p. Tomasz Komorowski, Kierownik Referatu Oświaty p. Monika Kwasiborska, Inspektor Referatu Infrastruktury i Inwestycji p. Monika Nejman, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Leśmierzu p. Tomasz Wojtkiewicz, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Leśmierzu p. Mariola Cieluch oraz Przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Świątczak. Stworzone laboratorium językowe jest doskonałym narzędziem pozwalającym nauczycielom i uczniom wykorzystywać nowoczesne techniki pracy. Umożliwia organizowanie pracy grupowej, w parach i indywidualnej. Pozwala uczniom na szybsze rozwijanie kompetencji językowych. Pracownia wyposażona jest w jednostkę centralną wbudowaną w biurko nauczyciela oraz 25 stanowisk dla uczniów (słuchawki i mikrofony dla każdego ucznia). Zestaw słuchawkowy pozwala skupić się na głosie prowadzącego oraz swobodnie ćwiczyć wymowę nie zakłócając nauki pozostałym. Możliwości pracowni zaproszonym gościom zaprezentowała grupa uczniów klasy VIII wraz z nauczycielką języka niemieckiego p. Katarzyną Modlińską. Uczniowie już po tak krótkim czasie korzystania z pracowni językowej doceniają jej zalety, czego wyrazem były podziękowania złożone na ręce pana wójta przez przedstawicieli kl. VIII w imieniu całej społeczności szkolnej.