Valentinstag

W ostatnim tygodniu przed feriami uczennice klasy V i VI , z własnej inicjatywy, ale pod czujnym okiem p. K. Modlińskiej, przygotowały lekcję walentynkową. Każdy element lekcji był rzetelnie dopracowany. Pojawiło się słownictwo wprowadzające do tematu, wymowa nowych słów czy ćwiczenia utrwalające (zakreślanki, malowanki, odgadywanie słów itd.). Nie zabrakło również historii tego święta, jak też niemieckich piosenek o tematyce miłosnej. Największą radość sprawiło uczniom pisanie, na specjalnie przygotowanych kartkach walentynkowych, życzeń w j. niemieckim, a potem ich odczytywanie. Tak więc każdy uczeń otrzymał serce z mnóstwem miłych słów od swoich koleżanek i kolegów. Uczennice klasy V dodatkowo przygotowały dla każdego ucznia słodki upominek.

Dziękuję uczennicom: Antosi Kubiak, Ani Tomczak, Jagodzie Basiewicz, Zuzi Dominiak oraz Patrycji Rzeźniczak za sumienne i staranne przygotowanie lekcji, a pozostałym uczniom wspaniałej aktywności podczas zajęć.