Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Jeszcze niedawno witaliśmy rok szkolny – z żalem wspominaliśmy wakacyjne przygody, ale też z ciekawością spoglądaliśmy w przyszłość, czekając na to, co przyniesie nam kolejne dziesięć miesięcy spędzonych w szkolnych murach. Dziś już wiemy – był to czas wypełniony nie tylko nauką, ale też spotkaniami z przyjaciółmi, nowymi doświadczeniami, wyzwaniami, przed którymi stawiali nas z jednej strony – nauczyciele, a z drugiej – uczniowie.

Aż w końcu nadszedł czas, by pożegnać i ten rok szkolny. W naszej szkole – jak zwykle – zrobiliśmy to w sposób uroczysty, dostojny. Zwłaszcza, że dla uczniów klasy ósmej były to ostatnie chwile spędzone w gronie naszej szkolnej społeczności, pod wodzą wieloletniego wychowawcy, pana Piotra Śliwińskiego. Już za chwilę każdy z nich podąży swoją drogą, by realizować własne plany, spełniać marzenia.

Jak co roku, najlepsi ósmoklasiści otrzymali nagrody:

Wiktoria Zawierucha – Nagrodę Wójta Gminy Ozorków, którą osobiście wręczył obecny na akademii Pan Marian Lemański, Wójt Gminy Ozorków.

Natalia Wodarczyk i Mateusz Adryańczyk – nagrodę ufundowaną przez Państwa Grażynę i Waldemara Dobrowolskich.

Z kolei dla uczniów klasy trzeciej zakończenie roku szkolnego to czas, w którym symbolicznie pożegnali swoją dotychczasową wychowawczynię, panią Mariolę Cieluch, by we wrześniu, pod wodzą nowego wychowawcy, wkroczyć w nowy etap edukacji w szkole podstawowej.

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego przyniosło ze sobą jeszcze jedno pożegnanie, ponieważ wieloletnia nauczycielka naszej szkoły, niezwykła polonistka i wspaniały człowiek – Pani Maria Graczyk – zdecydowała się przejść na emeryturę. Cała społeczność szkolna podziękowała Pani Graczyk za wspólne lata spędzone w szkole owacjami na stojąco. Z całego serca życzymy świeżo upieczonej emerytce, by nowy etap w życiu okazał się pełen fascynujących chwil i niezapomnianych wrażeń.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, w której najlepsi uczniowie wszystkich klas otrzymali nagrody za osiągnięte wyniki w nauce, a Pan Dyrektor – Tomasz Wojtkiewicz – wręczył listy gratulacyjne rodzicom uczniów z klasy trzeciej i ósmej, nastąpiła część artystyczna. Zarówno artyści z klasy trzeciej, którzy wykonali brawurowe układy taneczne, jak i uczniowie z klasy ósmej, którzy między innymi zaprezentowali humorystyczną scenkę z życia absolwentów szkoły, wzbudzili swoimi występami wiele serdecznych uczuć wśród zgromadzonej publiczności.

Po uroczystej akademii uczniowie wszystkich klas, wraz z wychowawcami, udali się do sal lekcyjnych, by odebrać świadectwa.

Rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii, ale i tak na długo zostanie w naszej pamięci.