Piernikowe szaleństwo

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.

14.12.2022 w naszej szkole unosił się zapach korzennych przypraw.

Uczniowie klas 1-3 zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekli pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą Pani Kasi-szkolnej kucharki, Pani Magdy-intendentki i Pani Eli-pomocy kuchni praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu.

Wszystkie dzieci starannie się przygotowały do zajęć kulinarnych. Najpierw umyły ręce i usiadły do stolików. Następnie poznały składniki, sposób wykonania ciasta oraz przygotowały potrzebne przybory kuchenne.

Największą atrakcją jednak okazało się wyrobienie i rozwałkowanie ciasta oraz wykrawanie różnych piernikowych kształtów.

Gdy pierniczki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami.

Zabawa  w kucharza była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

Serdecznie dziękujemy obsłudze kuchni za pomoc w przygotowaniu tych świątecznych wypieków.