Europejski Dzień Języków Obcych

26 września w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, zwany także świętem wielojęzycznej Europy. Tego dnia każda klasa przygotowała i zaprezentowała kraj, który wcześniej wylosowała. I tak:

Klasa 1 – Niemcy

Klasa 2 – Hiszpania

Klasa 3 – Czechy

Klasa 4 – Wielka Brytania

Klasa 5 – Norwegia

Klasa 6 – Ukraina

Klasa 7 – Portugalia

Klasa 8a – Francja

Klasa 8b – Włochy

Nie od dziś wiemy, że pomysły dzieci zaskakują niejednego dorosłego, ale tym razem przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Wśród tych niesamowitych pomysłów pojawiły się m.in.: piosenka po niemiecku;  wesoła scenka przedstawiająca corridę hiszpańską, niezapomniani Pat i Mat z czeskiej bajki ze swoją przezabawną pomocą sąsiedzką; przesympatyczny Krecik w tanecznym wykonaniu; angielska pogoda; spotkanie z Sherlockiem Holmsem; mnóstwo informacji i ciekawostek o krajach; moda francuska czy niepowtarzalna włoska muzyka, która natychmiast przeniosła nas do Włoch. Wszystko to podziwialiśmy w miniony poniedziałek.

Jury składające się z przedstawicieli/przewodniczących klas postanowiło wyróżnić następujące klasy spośród trzech kategorii:

W kategorii kl.1-3 zwyciężyła klasa 3 pod opieką p. Ewy Józwiak;

W kategorii kl. 4-6 wyróżnienie otrzymała klasa 4 pod opieką p. Jolanty Kuropatwy;

W kategorii kl.7-8 wygrała klasa 8a pod opieką p. Marii Graczyk.

Jury miało naprawdę ciężkie zadanie, ponieważ wszystkie klasy zaprezentowały się na „szóstkę”.

Wyróżnione klasy otrzymały słodką niespodziankę, natomiast pozostałe klasy wcale nie były obojętne naszemu jury i też otrzymały upominek. A były to „szkolne vouchery”, takie jak dodatkowe nieprzygotowanie z dowolnego przedmiotu, seans bajkowy, zajęcia z robotyki lub ocena „bardzo dobra” za aktywność z języków obcych. Każda klasa otrzymała też dyplom uczestnictwa.

Jestem ogromnie dumna z naszych uczniów, którzy swoimi chęciami, pracą i zaangażowaniem sprawili, że ten dzień był wesoły, językowy, kolorowy, a przy tym bardzo pożyteczny.

Z całego serca dziękuję wszystkim Uczestnikom za wspaniałe przygotowanie się i zaangażowanie  podczas szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków, wszystkim Wychowawcom i nauczycielom za pomoc oraz nieocenionej Radzie Rodziców za wsparcie finansowe, która ufundowała słodkie upominki dla wyróżnionych klas.