Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24 czerwca spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, by uroczyście zakończyć rok szkolny 2021/2022 oraz pożegnać uczniów klasy ósmej, którzy w tym właśnie dniu stali się absolwentami naszej szkoły. Było to również szczególnie podniosłe zakończenie roku szkolnego dla uczniów klasy trzeciej, którzy zakończyli pierwszy etap nauki. Razem ze społecznością szkolną udział w uroczystości wzięli zaproszeni goście oraz rodzice uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas: Zastępca Wójta Gminy Ozorków, Pan Marian Lemański, wieloletni darczyńcy szkoły, fundatorzy Nagrody dla Najlepszego Ucznia, Państwo Grażyna i Waldemar Dobrowolscy, Ksiądz Proboszcz Paweł Pełka oraz Dyrektor Gminnego Przedszkola, Pani Anna Pruchniewska. W części oficjalnej zakończenia roku szkolnego wręcznono Nagrodę Wójta dla najlepszego ucznia, którą otrzymała Kinga Kowalczyk oraz Nagrodę Państwa Dobrowolskich, którą odebrały dwie uczennice: Małgorzata Maciak i Julia Graczyk. Dyrektor szkoły, Pan Tomasz Wojtkiewicz wręczył również podziękowania dla Państwa Grażyny i Waldemara Dobrowolskich za wspieranie szkoły i jej uczniów, a także rodzicom, którzy w sposób szczególny angażowali się w życie klasy i szkoły, tj. Pani Karolinie Kupis, Pani Agnieszce Banaszewskiej, Pani Justynie Kowalczyk, Pani Róży Stawickiej, Pani Marzenie Czekalskiej i Pani Agnieszce Ciołkowskiej. Podziękowania otrzymali również sponsorzy MKS Leśmierz (którzy wsparli obchody Dnia Dziecka w naszej szkole), Pan Marcin Wiktorski, Pan Grzegorz Zawierucha oraz Pan Konrad Matejczyk. Kilka słów do zgromadzonych skierowali: Pan Tomasz Wojtkiewicz, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Leśmierzu, Pan Marian Lemański, Zastępca Wójta Gminy Ozorków oraz Pani Małgorzata Świątczak, przewodnicząca Rady Rodziców. W tej części uroczystości uhonorowani zostali także nasi najlepsi uczniowie w roku szkolnym 2021/2022, w sumie 74 osoby. Uczniowie ze świadectwem z czerwonym paskiem otrzymali nagrodę książkową.

Warto wspomnieć, że w tym roku po raz pierwszy w uroczystym zakończeniu roku szkolnego uczestniczył także kot, czyli oficjalna maskotka naszej szkoły.

Część artystyczna spotkała się z niemałym entuzjazmem zgromadzonych. Występy wokalne, taneczne, a także aktorskie dzieci i młodzieży pozostawiły nas pod dużym wrażeniem, a u wielu spośród zgromadzonych wywołały łzę wzruszenia.

Coś się kończy, coś zaczyna – wprawdzie zakończyliśmy kolejny rok szkolny, ale w zamian rozpoczęliśmy w pełni zasłużone wakacje, a absolwenci Szkoły Podstawowej w Leśmierzu – nowy, fascynujący etap w życiu. Oby był to dla nich szczęśliwy, owocny czas, czego serdecznie im życzymy.