Międzyszkolny konkurs z j. niemieckiego

Mimo zbliżających się wakacji grupa uczniów naszej szkoły z klas 7-8 postanowiła wziąć udział w Międzyszkolnym konkursie z języka niemieckiego zorganizowanym przez Bernardyńską Szkołę Podstawową w Łodzi.

Hasło przewodnie tego konkursu: „Die günstigste Werbung, ist der zufriedene Kunde” (najkorzystniejsza reklama to zadowolony klient). Każdy uczestnik miał za zadanie przygotować w j. niemieckim ciekawe hasło reklamowe obiektu lub produktu z podanego wcześniej zakresu tematycznego i przedstawić jego wizualizacje w ciekawej formie graficznej.

Cele konkursu to m.in: szerzenie wśród uczniów zainteresowania nauką języka niemieckiego; poznawanie kultury krajów niemieckojęzycznych; upowszechnianie mediów niemieckojęzycznych wśród dzieci i młodzieży; doskonalenie znajomości języka niemieckiego w zakresie poprawnej pisowni; rozwijanie i wspieranie zdolności językowych i artystycznych uczniów czy kształtowanie umiejętności poprawnej interpretacji zwrotów frazeologicznych w obcym języku.

Spośród aż 60 nadesłanych prac z różnych szkół jury wyłoniło także prace naszych uczennic:

Zuzanna Retkowska z klasy 7b zdobyła I miejsce, natomiast Natalia Janczak z klasy 8 wyróżnienie.

Ja gratuluję serdecznie oczywiście wszystkim uczestnikom, ponieważ prace były naprawdę wspaniałe. Jestem pełna podziwu dla chęci i zaangażowania w pracę naszych uczniów, a to jest przecież bezcenne.

Oto uczniowie biorący udział w konkursie i ich prace:

Klasa 7a:

Julia Graczyk

Emilia Janczak

Wiktoria Walczak

Piotr Olczak

Mikołaj Wiktorski

Klasa 7b:

Zuzanna Retkowska

Klasa 8:

Daria Banaszewska

Natalia Janczak

Wiktoria Kupis