I MIEJSCE w Turnieju Piłki Nożnej.

Dnia 10.05.2022 r. odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie. Zawody rozegrane zostały na boisku orlik przy Zespole Szkół Zawodowych z Ozorkowie. W zawodach udział wzięło 6 szkół podstawowych podzielonych na dwie grupy.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Leśmierzu trafili do Grupy B, w której pierwszy mecz rozegrali z ZSS w Ozorkowie. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 3-0. Drugi mecz w grupie nasi zawodnicy rozegrali ze SP nr 5 w Ozorkowie, który przegraliśmy 0-2. W grupie nasza szkoła zajęła 2 miejsce co gwarantowało udział w półfinale.

W półfinale turnieju spotkaliśmy ze SP w Solcy Wielkiej. Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się wynikiem 0-0. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebne były rzuty karne, w którym to nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i wygrali 3-2.

Finał to rewanż ze SP nr 5 w Ozorkowie, w którym to nasza szkoła wygrała 2-1.

Szkołę Podstawową w Leśmierzu reprezentowali: Wiktoria Zawierucha, Nikodem Wiktorski, Mikołaj Wiktorski, Olaf Szwęcki, Jakub Olczak, Kacper Hajdys, Szymon Walicki, Mikołaj Nowakowski, Dawid Kowalczyk i Bartosz Czapliński.

W trakcie turnieju towarzyszyła nam nowa maskotka szkoły – pluszowy kot.

 

WYNIKI TURNIEJU

GRUPA B

ZSS w Ozorkowie – SP w Leśmierz             0 – 3

SP 5 w Ozorkowie – SP w Leśmierz             2 – 0

ZSS w Ozorkowie – SP 5 w Ozorkowie       1 – 3

 

LP. Nazwa szkoły Bramki strzelone Bramki stracone Punkty
1. SP 5 w Ozorkowie 5 1 6
2. SP w Leśmierzu 3 2 3
3. ZSS w Ozorkowie 1 6 0

 

GRUPA A

LP. Nazwa szkoły Punkty
1. SP w Solcy Wielkiej 6
2. SP w Modlnej 1
3. SP 4 w Ozorkowie 1

 

PÓŁFINAŁY

SP w Leśmierzu – SP w Solcy Wielkiej        0 – 0 (karne: 3 – 2)

SP 5 w Ozorkowie – SP w Modlnej              1 – 1 (karne: 5 – 4)

 

FINAŁ

SP w Leśmierzu – SP 5 w Ozorkowie           2 – 1

 

Wszystkim zawodnikom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

                                                                                                  Ze sportowym pozdrowieniem

                                                                                                  Nauczyciele wychowania fizycznego