Dzień Języków Obcych

“Język jest mapą drogową kultury. Mówi Ci, skąd ludzie pochodzą  i dokąd zmierzają.”

Nauka języków obcych to również zabawa przynosząca wiele korzyści i radości. Dzień Języków Obcych jest właśnie odpowiednim przykładem na łączenie przyjemnego z pożytecznym. Oto, co uczniowie naszej szkoły przygotowali tego dnia:

Uczennice z klasy 7 wprowadziły uczniów klasy 4 w świat Anglii, Niemiec, Włoch, Francji i Hiszpanii przygotowując ciekawostki, stroje, zdjęcia, a tym samym przybliżając im kulturę tychże krajów.

W obchody Dnia Języków zaangażowali się także uczniowie z klasy 6 b. W parach przygotowali atrakcyjne lekcje języka japońskiego, włoskiego i francuskiego. Zaprezentowali je młodszym uczniom z klas 1-3 oraz kolegom i koleżankom ze swojej klasy. Dodatkowo nagrali też filmik z powitaniami w różnych językach obcych.

K. Modlińska

A. Wrześkiewicz