Edukacja wczesnoszkolna – klasa 3

Dzień dobry moi mili.

Dowiedzieliście się już bardzo dużo o Krzysztofie Kolumbie. Dzisiaj poznacie innych znanych odkrywców i podróżników.

Przeczytajcie tekst „Wielkie odkrycia geograficzne” na str. 88-89 i poznajcie dokonania Krzysztofa Kolumba i Amerigo Vespucci.

image-15.png

Trasa podróży Amerigo Vespucci

image-16.png

Pierwsza wyprawa Ferdynanda Magellana dookoła świata.

image-17.png

Prześledźcie trasy dalekomorskich podróży i pomyślcie jakie było znaczenie odkryć geograficznych.

Wykonajcie ćwiczenie 1, 3/91 ,  4- kropka do zeszytu na str. 92. Ćwiczenie 2, 5, 6 dla chętnych uczniów str. 91/92

Matematyka – dzisiaj powtórzenie o mierzeniu dużych odległości. Proszę wykonajcie zadania ze str. 77, a dla chętnych uczniów są zadania na str. 81

Zajęcia wyrównawcze z matematyki – ćwiczymy tabliczkę mnożenia na stronie matzoo.pl oraz wypełniamy kartę pracy, którą odsyłamy.

Karty pracy

Podsumowując dzisiejsze zajęcia proszę o przesłanie  zadań z matematyki ze str. 77, ćwiczenia 4- kropka ( zeszyt)  str. 92 oraz ćwiczenia 1,3 ze str. 91

Życzę wam wszystkim miłego, długiego odpoczynku.

Ewa Józwiak