Edukacja wczesnoszkolna – klasa 3

Moi drodzy, moi mili nie przegapcie dzisiaj tak ważnej chwili- dzisiaj święto wasze MAMY mają i na wasze uściski na pewno czekają.

A może coś fajnego dla nich zrobicie ? https://www.youtube.com/watch?v=otjMhpZvKQ0&t=56s

Dzisiaj przenosimy się w świat dinozaurów, usiądźcie wygodnie i obejrzyjcie sobie dwie części  filmu o dinozaurach.

Proszę na str. 72, 73 w podręczniku przeczytać informację o współczesnych smokach. Czym są współczesne smoki?. W ćwiczeniach proszę wykonać ćw. 1, 2, (3 – do zeszytu) na str. 73 oraz ćw. 5, 6 (dla chętnych uczniów ćw. 4) na str. 74.

Matematyka – możecie jeszcze raz obejrzeć sobie wczorajszy filmik z matematyki w celu powtórzenia wiadomości. Z podręcznika na str. 73 przerysujcie tabelkę do zeszytu nad zad. 1 – wiek, następnie ustnie wykonajcie zad. 1,2- str. 73 oraz wszystkie zadania na str. 67.

A teraz musimy trochę poćwiczyć. Włączcie sobie ulubioną piosenkę lub melodię i poćwiczcie sobie podskoki, wyskoki itd.

Podsumowując dzisiejsze zajęcia proszę o przesłanie wszystkich zadań ze str. 67- matematyka, ćwiczenie 1, 2  ze str. 73 oraz ćw. 3 ze str. 73- zeszyt do j. polskiego. NIE ZAPOMNIJCIE O MAMUSIACH . Czekam na nagrania z piosenką “Na majówkę”