Edukacja wczesnoszkolna – klasa 3

Dzień dobry moi mili. Dzisiaj temat o książce.

Jak powstaje książka? Spróbujcie odpowiedzieć sobie na to pytanie.

A teraz zapraszam na filmik, sprawdzicie podczas jego oglądania, czy udało się Wam wymienić wszystkie etapy powstawania książki

Książki należy szanować, jaka jest prośba książki, o co Was prosi- obejrzyjcie ten filmik

Proszę otwórzcie podręczniki do j. polskiego na str. 62, 63 i przeczytajcie tekst oraz wiersz pt.” Przyjaciel na całe życie”.

Zastanówcie się i odpowiedzcie sobie dlaczego jest taki tytuł wiersza.

Proszę o wykonanie ćw. 1,2 na str. 62, ćw. 4,5 na str. 63 oraz do zrobienia w zeszycie do wyboru ćw. 3 na str. 62 lub ćw. 6 na str. 63.

Z matematyki dzisiaj będziemy obliczać  połowę liczby i ćwierć liczby. Zapamiętajcie, aby obliczyć połowę danej liczby dzielimy ją przez 2, aby obliczyć ćwierć danej liczby trzeba podzielić ją przez 4.

W podręcznikach od matematyki zapoznajcie się z wiadomościami i rozwiążcie ustnie zad.1, 2 na str. 68 i zad.5 na str. 69. W ćwiczeniach od matematyki proszę rozwiązać zad. 1,2,3,4 ( dla chętnych uczniów zad 5) na str. 63.

W nagrodę, że tak ładnie pracowaliście zapraszam Was na stronę

Wybierzcie sobie dowolne puzzle i poukładajcie je. Życzę wspaniałych czasów.

Dla chłopców- przesyłam ćwiczenia z piłką.

Dla dziewczynek – ćwiczenia ze skakanką.

Uważnie i bezpiecznie wykonujcie wszystkie ćwiczenia z piłka i ze skakanką.

Podsumowując dzisiejsze zajęcia proszę o odesłanie ćwiczenia 3/ 62 lub ćwiczenia 6/63 do wykonania w zeszycie oraz zadań z matematyki ze str 63. Czytanki lub wiersza- do wyboru- uczymy się pięknie czytać na środę.

Ewa Józwiak