Wychowanie fizyczne klasa 4

Dzisiaj na pierwszej lekcji zaproponuję zajęcia z  lekkiej atletyki – doskonalenie skoku w dal obunóż z miejsca. Na lekcji będziecie rozwijać skoczność, moc. i siłę. Przygotowałam dla Was rozgrzewkę ze skakanką. Jeżeli nie macie tego przyboru, zastąpcie innym np. linką.  Skakanie na skakance to rodzaj treningu, w którym zaangażowanych jest wiele mięśni Twojego ciała – mięśnie rąk, brzucha czy nóg. Dodatkowo poprawia koordynację, wzmacnia stawy, kości i pobudza zmysły odpowiadające za równowagę.Rozgrzewka przed skakaniem na skakance i przed zadaniem głównym lekcji, podaję link:

https://www.youtube.com/watch?v=tu_gx5F8_rI   Każdy robi ilość powtórzeń według swoich możliwości.

Podaję linki jak skakać na skakance:

Następnie przejdźcie do zadania głównego lekcji. Podaję filmiki, jak prawidłowo technicznie wykonać skok:

Powtórzcie skok z miejsca kilka razy.

Drugą lekcję proponuję z piłki nożnej – będziecie doskonalić strzały na bramkę w miejscu i ruchu.

. Powodzenia! Proszę o potwierdzenie odbioru zadania.