Edukacja wczesnoszkolna- klasa 3

Dzień dobry moi mili. Zapraszam Was do zapoznania się z treścią czytanki na str. 40, a następnie odpowiedzcie na pytania:

Jakim wydarzeniom mogła być poświęcona szkolna akademia majowa?

Dokąd samorząd szkolny organizuje wycieczkę?

Z kim uczniowie będą mogli porozmawiać w Sejmie?

O czym U. będą mogli porozmawiać z posłami?

Co to znaczy plebiscyt?

W jaki sposób niektórzy uczniów zachęcali do głosowania na ich osobę?

Co, według was, oznacza zwrot „wybrać najlepszych kandydatów”?

Dlaczego uczniowie, którzy nie zostali wybrani, poczuli się ważni?

Następnie proszę zastanówcie się bardzo uważnie i przemyślcie swoją odpowiedź na ćwiczenie 2 – str. 41.

Wykonajcie ćw. 1 na str. 41, ćw. 6 na str. 42. (Dla chętnych ćw. 3 na str. 41).

Matematyka- wykonajcie zad. 1, 2/1, 2/2 ze str.60 w podręczniku, następnie zad.1, 2, 3 ze str. 55 w ćwiczeniach. ( Dla chętnych zad. 4 na str. 55 w ćwiczeniach).

Proszę powtórzcie sobie słowa “Hymnu Państwowego”- wszystkie zwrotki.

Dzisiaj zapraszam na zajęcia ruchowe z piłką. Poćwiczcie sobie odbicia piłki sposobem górnym i dolnym. Starajcie się odbijać jak najdłużej.

Podsumowując dzisiejsze zajęcia proszę o odesłanie mi wykonanego ćwiczenia 2 ze str. 41 oraz zad.  2/1,  2/2 w zeszycie oraz nauczcie się pięknie czytać na środę czytankę “Klasowy plebiscyt”.

Proszę o wysłanie nieoddanych prac.

Życzę miłego dnia

Ewa Józwiak