historia kl. 7

Temat lekcji: Świat na drodze ku wojnie.
Na podstawie filmu https://www.youtube.com/watch?v=Pp6CS4bRbAM lub tekstu w podręczniku str. 210-213
Zapisz w zeszycie( niektóre miejsca uzupełnij)
1.III Rzesza to nazwa Niemiec w latach 1933-1945.
Od 1933 r. Hitler konsekwentnie przygotowywał się do wojny.
Wehrmacht -…………………
Luftwaffe -………………………..
Kriegsmarine-…………………………….
2. Oś Berlin-Rzym- Tokio sojusz III Rzeszy, …………………… i ………………………….. zawarty w 1937 roku
3. Anschluss Austrii (zajęcie Austrii przez III Rzeszę) 12 marca 1938 r.
4.Układ monachijski 29-30 września 1938 r. porozumienie podpisane przez przywódców:………………………..,
…………………………………,……………………………….i III Rzeszy. Przywódcy zgodzili się oddać Hitlerowi Sudety (część Czechosłowacji).
Politykę ustępstw wobec Hitlera określamy jako appeasement (czyt. apisment ) ugłaskiwanie.
5. Po 1918 r. Japonia rozbudowywała swoją armię 1931 r. zaatakowała Chiny i opanowała zasobną w surowce ………………………………………., powstało marionetkowe cesarstwo Mandżukuo.
6. W latach 1936 – 1939 w Hiszpanii trwała wojna domowa. W 1939 r. zwyciężył gen. Francisco Franco wspierany przez(………………………..i………………………………) Franco sprawował władzę do 1975 r.

UWAGA w przyszłym tygodniu 2 LEKCJE HISTORII NA ŻYWO ( w godzinach jak są w planie lekcji)
Ponieważ skończyliśmy rozdział , za tydzień – 7 maja powtórzenie. Spotkamy się na lekcji „na żywo”. Proszę o godz. 8.45 w czwartek otworzyć szkolną pocztę. Wyślę do każdego z Was link, po „kliknięciu” w link połączymy się. Proszę przygotować podręcznik oraz UZUPEŁNIONE o notatki ZESZYTY.
W piątek 8 maja sprawdzian- odpowiedzi ustne na kilka pytań z rozdziału.
Łączymy się w piątek od godz. 11. 50 Odpowiadać będziecie po 2 osoby. Szczegóły umówimy w czwartek. Koniecznie połączenia z kamerką !
Jeżeli ktoś się nauczy, chętnie zapytam na ocenę już w czwartek – 7 maja Na sprawdzian powtarzamy z notatek w zeszycie oraz z podsumowania str. 214 -215.