edukacja wczesnoszkolna

Dzień dobry, na początek poproszę Was o rozwiązanie zagadki.

Kiedy otwieram drzwi jak do mieszkania,
widzę w niej tylko same ubrania.
Może jest stara i drewniana,
lecz bardzo potrzebna temu, kto ma ubrania.

Na pewno już wiecie, że to jest…  Otwórzcie Podr. s 66 – 67, obejrzyjcie rysunek szafy i wykonujcie dokładnie polecenia:

• wypowiedzcie  cały wyraz, następnie sylabami, głoskami, policzcie głoski,
  • podajcie przykłady wyrazów z głoską sz w nagłosie ( na początku wyrazu), w śródgłosie (w środku wyrazu)  i wygłosie (na końcu wyrazu)
  • powiedzcie w jakich elementach obrazka w Podręczniku na str.66-67ukryła się głoska sz, Sz oraz podajcie  własne przykłady słów z głoską sz
  • określcie rodzaj głoski sz (spółgłoska).

Otwórzcie KĆ J. Pol. s. 60, wykonajcie ćwiczenie 1. Uważnie przyjrzyjcie się drukowanemu i pisanemu sz małemu i wielkiemu. W dowolnej gazecie poszukajcie dwuznaków sz, Sz , otoczcie je niebieską kredką. Napiszcie sz, Sz bezśladowo: palcem po stole, na dywanie, na plecach członków rodziny itp. Wykonajcie ćw. 3 i 4 str.61  Pamiętajcie – sz to jedna głoska, ale dwa znaki pisane s, z. Głoskę słyszymy i wymawiamy, a literę piszemy i czytamy. Zwróćcie uwagę na łączenie literek:  https://www.youtube.com/watch?v=BFT18BffDeo

Dla chętnych pozostałe ćwiczenia na str. 60-61                                                                                             Posłuchajcie tekstów na str. 66-67  lub je przeczytajcie w zależności od swoich możliwości. Odczytajcie wypowiedzi w chmurkach z właściwą intonacją i odpowiedzcie ustnie na pytania:

• Kto zagląda do szafy?
  • Po co Urszuli apaszka?
  • Jakie ubrania wybrały dzieci na szkolną zabawę?
  • Co można znaleźć w szafach?
  • Jakie znaczenie dla przyszłych pokoleń mają rodzinne pamiątki?                                                  Po odpoczynku nauczcie się pięknie czytać wybrany tekst z Podr. J. Pol. s 66 -67.    Obejrzyjcie filmik:     https://www.youtube.com/watch?v=rANDOonihZg i wykonajcie zad. 1,2 i 3. Sprawdzian Można wydrukować i wkleić  lub zapisać w zeszycie do j.polskiego. Proszę o przesłanie.

Zajęcia dodatkowe z matematyki – Zapisz działania i oblicz