Obchody Dnia Patrona

Poniedziałek, 09 maja 2022 roku, to dzień, który w Szkole Podstawowej w Leśmierzu zdominowały obchody Dnia Patrona – Stanisława Jachowicza. Już od samego rana na uczniów czekały niespodzianki. Na dolnym korytarzu szkoły pojawiły się kocyki i pluszaki oraz fotel, na którym w czasie przerw zasiadały osoby czytające wiersze naszego patrona. Akcja zgromadziła wielu zainteresowanych słuchaczy. Z kolei na górnym korytarzu można było podziwiać wystawę prac konkursowych uczniów – albumów prezentujących życiorys Stanisława Jachowicza oraz książeczek zawierających wiersze poety. Ozdobą były również inne prace konkursowe, zgłoszone przez uczniów klas I-III – wykonane dowolną techniką portrety kota, bohatera najbardziej znanego wiersza patrona szkoły, zatytułowanego „Chory kotek”. Koty były też obecne na wystawie prezentującej sylwetkę Stanisława Jachowicza. Uczniowie mogli również wziąć udział w konkursie poświęconym życiu i twórczości poety. To jednak nie koniec atrakcji. Dla dzieci z klas I-III starsze koleżanki przygotowały w szkolnej bibliotece krótki program poetycki prezentujący twórczość Stanisława Jachowicza oraz płynące z niej morały. Największą atrakcją obchodów Dnia Patrona było jednak pojawienie się nowej maskotki szkoły – pluszowego kota, z którym uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Chętnych oczywiście nie brakowało. O imieniu maskotki zdecydują wyniki konkursu 13 maja.

To był bardzo intensywny dzień, obfitujący w wiele atrakcji, dzięki którym obchody Dnia Patrona stały się prawdziwym świętem szkoły, który – oprócz przybliżenia postaci i twórczości Stanisława Jachowicza – sprawił i dzieciom, i dorosłym ogromną przyjemność.