Narodowe Święto Niepodległości oraz pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Leśmierzu

W środę 9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie, pod wodzą pani Jolanty Kuropatwy i pani Elżbiety Skonieczki, przygotowali program artystyczny, dzięki któremu wszyscy zebrani mogli sobie uzmysłowić, jak wielką wartością jest wolność, o którą walczyli nasi przodkowie.

Akademia, która zgromadziła na sali gimnastycznej całą szkolną społeczność, powiązana była z inną uroczystością, szczególnie ważną dla uczniów klasy I – pasowaniem na ucznia. Dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniów, a ceremonię tą poprzedził krótki, ale jakże sympatyczny, występ pierwszoklasistów, przygotowany przez ich wychowawczynię, panią Bożenę Andrysiak. Nasi najmłodsi artyści dzielnie pokonali tremę i wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne.

Świeżo upieczonym pierwszoklasistom życzymy, by lata spędzone w szkole były dla nich nie tylko czasem nauki, ale też wielką, niezapomnianą przygodą.